KONTAKT

Psí škola CANIS,
Šternberk,
Olomoucký kraj

Po e-mailu a FB neodpovídáme na dotazy k výcviku a výchově psů. Chování zvířat je třeba chápat v širších souvislostech a poradenství od psacího stolu nemusí vždy splnit očekávání.

PETRA SMRČKOVÁ
tel: 734 740 529
psiskolacanis@gmail.com

Facebook Petra Smrčková

Zvířata miluji odjakživa, sportovní kynologii jako hlavnímu koníčku jsem se začala věnovat v r.2000. Mým srdcovým plemenem se stali rotvajleři, se kterými jsem se účastnila mnoha kynologických závodů a složila zkoušky podle NZŘ a MZŘ. Vlastním také chovatelskou stanici psů Gangster mix. Od r.2010 jsem samostatně vedla výcvikové kurzy v kynologických klubech. Po zkušenostech s různými způsoby výcviku jsem zvolila pozitivní motivaci jako hlavní výcvikovou metodu hlavně pro její maximální efektivitu, srozumitelnost a viditelně kladný vztah k práci u psů.

Psi jsou mým koníčkem od mého dětství, aktivně výcviku se věnuji od r.2007. Od té doby jsem byla svědkem snad všech existujících metod výcviku, vedla jsem také kurzy výcviku pro začátečníky. Mé představy o vztahu človeka a psa splňuje však nejvíce metoda pozitivního výcviku, které se snažíme v naší psí škole maximálně využívat. S pořízením našich prvních labradorů, jsem založila chovatelskou stanici Emmagan a začala se více soustředit na kynologii loveckou, mantrailing a pettrailing. V současné době vlastníme celkem šest psů (jednoho křížence a pět labradorů). 

Průběžně se účastníme vybraných školení, seminářů, besedoseminářů, praktických lekcí a čerpáme z kynologické literatury zaměřené hlavně na výcvik, etologii a psí komunikaci (např. František Šusta, Gabbi Harris, Karen Pryor, Turid Rugaas, Alexa Capra, Stanley Coren, Ladislav Mach...).